Lázně Třeboň

Třeboň

Lázně Třeboň jsou jedním z nejkrásnějších jihočeských měst, jehož začátky sahají do 12. století a jehož historii psaly rody a osobnosti zvučných jmen: od 14. století Rožmberkové, v 15. století tu působil Jakub Krčín z Jelčan - zakladatel rybníků Svět a Rožmberk. Posledního Rožmberka - Petra Voka střídá rod Švamberků a od r. 1620 Schwarzenberkové.

Třeboň - Lázně Aurora

Lázně Třeboň se specializují na léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a celkovou rekondici těla i mysli. Pro léčbu a k relaxaci se využívá přírodního léčivého zdroje slatiny, která je získávána z nalezišť v blízkém okolí Třeboně. Speciálně upravená slatina se používá ve formě koupelí nebo zábalů, při nichž je vyžíváno vysoké akumulační schopnosti a vyšší hustoty k postupnému a rovnoměrnému prohřátí těla nebo jeho částí. Výsledkem je uvolnění svalového napětí, snížení bolesti, lepší prokrvení tkání a snadnější regenerace.

Třeboň - aqua centrum

Novinkou pro všechny návštěvníky Třeboně je jistě i zajímavá možnost relaxace ve wellness centru Aqua viva v Lázních Aurora. Poslední část jeho výstavby byla dokončena v roce 2006. Postupně byly uvedeny do provozu relaxační hala (tělocvična a fitness centrum), bazénový komplex (plavecký bazén s mírně slanou vodou, parní kabina, sauna, solárium, floating, squash) a vodní atrakce (divoká řeka, perličková masážní lavice, hydromasážní stěny a lavice, chrliče, vodní hřib, 40 m dlouhý tobogán, whirlpooly). Prostor vodních atrakcí je propojen s bazénovým komplexem. Centrum Aqua viva je přístupné nejen pro hosty Lázní Aurora, ale také pro veřejnost.

Lázeňské pobyty v Lázních Třeboň

Ubytování a lázeňské pobyty - Třeboň

Slatinné lázně Třeboň/Lázně Aurora

Slatinné lázně Třeboň/Lázně Aurora

Lázně se nachazí na západním okraji města v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět. Součástí lázní je společenský sál s kavárnou, restaurace, bary, obchody, fitness, tělocvična, kadeřnictví, kosmetika, manikůra, pedikůra, squash, bo
Cena od: 6390 Kč

Zobrazit další informace
 

Hotel Zlatá Hvězda, Třeboň

Hotel Zlatá Hvězda, Třeboň

Renesanční hotel Zlatá Hvězda se nachází na náměstí v centru historického města Třeboň. V přízemí hotelu se nachází elegantní restaurace, která reprezentuje rozmanitý výběr excelentních jídel české, renesanční i světové kuchyně, skvělá vína, nevtírav
Cena od: 2490 Kč

Zobrazit další informace
 

Slatinné lázně Třeboň/Bertiny lázně

Slatinné lázně Třeboň/Bertiny lázně

Bertiny lázně, založené roku 1883, se nacházejí v těsné blízkosti historického centra Třeboně, obtékány klenotem jižních Čech, Zlatou stokou, díky čemuž si můžete plně vychutnat klidnou atmosféru starobylého města ve spojení s přírodou.
Cena od: 5450 Kč

Zobrazit další informace