Lázně Karlovy Vary

Karlovy Vary

Město Karlovy Vary založil již ve 14.století král Karel IV. Výjmečnost Karlových Varů je historicky založena především na lázeňské léčbě a k ní užívaných minerálních pramenech. Karlovy Vary jsou největším a nejznámějším lázeňským městem České republiky. Již před 1. světovou válkou patřily Karlovy Vary k jedním z nejvýznamnějších lázeňských měst Evropy. Dokladem této skutečnosti jsou i časté návštěvy slavných umělců, vědců a aristokratů. Za všechny jmenujme J. W. Goetheho, L. van Beethovena, Richarda Wagnera, Nikolaje V. Gogola nebo Claudii Cardinalovou.

Alžbětiny lázně jsou největším lázeňským sanatoriem v ČR. Odebírají největší množství vřídelní vody. Nejteplejším a nejvydatnějším karlovarským minerálním pramenem je Vřídlo. Největší, nejproslulejší a nejoblíbenější karlovarskou promenádou je Mlýnská kolonáda.

Nejvýznamnější společenskou a kulturní akcí je bezesporu Mezinárodní filmový festival.

Léčivé prameny ovšem ani zdaleka nejsou jedinou karlovarskou chloubou, kterou můžete během svého lázeňského pobytu poznat či vyzkoušet. Mezi nejznámější karlovarské produkty patří: výrobky sklárny Moser, bylinný likér Becherovka, minerální voda Mattoni, lázeňské oplatky a karlovarský porcelán Thun.

V centru lázní najdete několik památek, které rozhodně stojí za vidění. Nemálo z nich mají na svědomí vídeňští architekti Fellner a Helmer (budova divadla, Sadová kolonáda, Tržní kolonáda, Císařské lázně... ), mezi církevními stavbami vyniká chrám Máří Magdaleny z 18. století, jehož autorem je K. I. Dienzenhofer. Poloha města v údolí Ohře přímo láká k dlouhým procházkám v okolních lesích, které zdobí četné kapličky a úchvatné vyhlídky. Zatoužíte-li vidět také zajímavosti v okolí, vřele doporučujeme hrad Loket, Bečov nad Teplou nebo Andělskou Horu. Milovníky přírody jistě okouzlí blízké Krušné hory a Slavkovský les.

Lázeňské pobyty v Karlových Varech

Ubytování a lázeňské pobyty - Karlovy Vary

Hotel Mánes, Karlovy Vary

Hotel Mánes, Karlovy Vary

Lázeňská léčebna Mánes se nachází na okraji lázeňského území u lesa, nedaleko od centra města a lázeňské kolonády. Léčivé prameny jsou 10 minut chůze od léčebny.
Cena od: 1130 Kč

Zobrazit další informace
 

Hotel Čajkovskij/Palace, Karlovy Vary

Hotel Čajkovskij/Palace, Karlovy Vary

Spa Hotel Čajkovskij **** a nově otevřený Spa & Wellness Hotel Čajkovskij PALACE **** jsou navzájem propojeny a tvoří jeden komplex nacházející se nedaleko kolonád s léčivými prameny.
Cena od: 3150 Kč

Zobrazit další informace
 

Sanatorium Kriváň, Karlovy Vary

Sanatorium Kriváň, Karlovy Vary

Historická budova sanatoria Kriváň se nachází v lázeňském centru Karlových Varů, v těsné blízkosti dvou karlovarských kolonád s minerálními prameny. Hlavní, Mlýnská kolonáda, je vzdálená jen dvě minuty chůze.
Cena od: 3150 Kč

Zobrazit další informace
 

Wellness Hotel GREEN PARADISE

Wellness Hotel GREEN PARADISE

Jak sám název napovídá, nachází se Wellness Hotel GREEN PARADISE v zeleném ráji.

Poloha hotelu je nedaleko karlovarských kolonád (3 km), ale přesto v klidné přírodě, kde uslyšíte šum řeky, zpěv ptáků a vychutnáte klid okolních lesů.
Cena od: 2550 Kč

Zobrazit další informace
 

Hotel Millenium, Karlovy Vary

Hotel Millenium, Karlovy Vary

Název MILLENIUM má své opodstatnění, jelikož celá budova je snoubením se historického a moderního architektonického stylu. Hotel svým širokým zaměřením a množstvím služeb oslovuje všechny věkové kategorie a zároveň všechny možné cíle.
Cena od: 2590 Kč

Zobrazit další informace