Patince - termální lázně

patince

Rekreační areál termálního koupaliště Patince se nachází 17 kilometrů od Komárna směrem na Štúrovo a je nejjižnějším místem Slovenska. Tato obec má vše, co je pro turistický ruch potřeba - teplé příjemné počasí s nejvíce prosluněnými dny za rok, krásnou přírodu, v nedalekém okolí památky a hlavním magnetem jsou termální prameny, které vedly k vytvoření koupaliště a před nedávnem i wellness centra.

Rekreační areál byl vybudován v okolí termálních pramenů. Místní termální voda pochází ze tří zdrojů. Všechny jsou charakteristické svým vysokým obsahem hydrogenuhličitanů, vápníku, hořčíku a síranů. Přímo v areálu wellness centra vyvěrá pramen Hejvíz z vrtu hlubokého dvě stě metrů, avšak voda je pojímána z hloubky pouze sto čtyřiceti šesti metrů, má teplotu 27 stupňů. Tento pramen spolu s jeho okolím je od roku 1953 chráněnou přírodní památkou.

Wellness areál se nalézá asi tři kilometry od obce Patince a rozkládá se asi na dvaceti sedmi hektarech. Je to ohromný rekreační komplex, který poskytuje jak koupání, tak klasické lázeňské služby. V nabídce má i služby poněkud netradiční a zajímavé. Dobré umístění a výskyt termálních pramenů umožňuje celoroční provoz, byť místní sezóna probíhá od prvního června do desátého září.

Lázeňské pobyty v lázních Patince

Ubytování a lázeňské pobyty - Lázně Patince

Apartmány Maják, Patince

Apartmány Maják, Patince

Obec Patince je nejjižněji položená obec Slovenska. Nachází se cca 14 km východně od Komárna, 38 km od Štúrova a cca 90 km od Budapešti.
Apartmány Maják jsou situovány přímo v areálu termálního koupaliště a nabízejí velmi kvalitní ubytování.
Cena od: 490 Kč

Zobrazit další informace
 

Hotel Wellness Patince, Patince

Hotel Wellness Patince, Patince

Nově vybudovaný 4* hotel je situován přímo v areálu termálního koupaliště v Patincích a nabízí ubytování v nadstandarních pokojích a apartmánech. K dispozici je restaurace, coctail bar s bowlingem a biliárem, bazénový svět, saunový svět s 2 finskými
Cena od: 3750 Kč

Zobrazit další informace