Bardejovské kúpele

Lázně Bardejov

Lázně Bardejov, nebo-li Bardejovské kúpele, leží nedaleko historického města Bardějov. Bardejovské kúpele jsou posazeny do krásných parků a obklopeny jehličnatými lesy.
Osm bardějovských minerálních pramenů určených k pitné kúře je soustředěmo na kolonádě - jediné lázeňské kolonádě na Slovensku. Nabídku lázeňských procedur doplňuje Kneippova vodoléčba. V létě nabízejí lázně Bardějov také plavání ve vyhřívaném bazénu v krásném prostředí letního koupaliště.
V roce 1895 pobývala v lázních Bardějov rakouská císařovna Alžběta, jejíž socha dodnes vévodí lázeňskému parku. Léčebný pobyt císařovny výrazně přispěl ke zvýšení návštěvnosti lázní Bardějov, které se tak staly oblíbeným místem odpočinku polské a uherské šlechty. Začátkem 20. století patřily lázně Bardějov k nejzajímavějším a nejlépe zařízeným lázním v Uhersku.
Centrum lázní tvoří kolonáda, léčebný dům, který je spojený prosklenými chodbami s lázeňskými domy Astória, Alžběta a Ozón. V posledních létech jsou lázně rekonstruované a modernizované. Týká se to zejména léčebného domu, který byl vybavený novými zařízeními a moderními přístroji s cílem poskytovat maximální komplexní léčbu.
Bardejov je považován za jedno z nejkrásnějších slovenských měst. Historické centrum města Bardejov bylo zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Lázeňské pobyty v Bardejovských kúpeloch

Ubytování a lázeňské pobyty - Lázně Bardejov