Sarvár - termální lázně

Sarvar

Sárvár (16 tis. obyvatel) je příjemné městečko, bohaté na kulturně historické památky a turistické pozoruhodnosti. Sárvár byl důležitou křižovatkou vojenských cest v antice. Od 16. století byla tato oblast významným střediskem vzdělanosti a kultury, a to díky vybudovanému hradu Nádasdy-vár, který byl následně přestavěn na renesanční hradní zámek a stal se symbolem města. Historie zámku je spojena s rodinou hraběnky Alžběty Báthoryové, tzv. Krvavé hraběnky u nás známé jako Čachtická paní. Na místě jeho dřívějšího vodního příkopu dnes najdeme platanový park. V přilehlém arboretu se na ploše 10 ha nachází nespočet vzácného rostlinstva, více než 350 druhů stromů a keřů, i tisy a duby pamatující více než sto let.

Sarvar-termální lázně

Nový lázeňský komplex a wellness koupele otevřely své brány prvním hostům v roce 2002. A již tehdy bylo vidět, že jde o lázně se skutečně světovou úrovní. Budete si zde připadat přímo hýčkáni. Lázeňský park o rozloze 55 000 m2 s plochou vodní hladiny přesahující 3600 m2 láká své návštěvníky k odpočinku. Nachází se zde spoustu wellness programů, zážitkový bazén 33°C, bazén pro děti, říše saun, koupaliště s léčivými bazény 30° - 36° C a bazén s mořskými vlnami, přímořská zahrada, solárium, exkluzivní odpočívárny. V tomto náročně vybaveném zařízení se mimo wellness služeb, nacházejí i klasické zdravotnické služby, a každá z léčebných kúr se zahajuje lékařským vyšetřením. Tuto nádheru si můžete doplnit projížďkami na lodičkách na zdejších jezerech. Speciální wellness programy k souznění těla a duše: aromatická masáž, medová masáž, rezonanční masáž, thajská masáž, aromatická koupel, bylinková koupel, kleopatřina lázeň, zvuková terapie, jóga, waitankung. Dětská říše: bazény pro batolata, cvičení, dobrodružný hrad, gumový míč, hlídání dětí, koutek na spaní, místnost na přebalování, obří skluzavka, pirátská loď, rodinné programy, stolička na krmení, vlnobití, zpívání.

Lázeňské pobyty v Sarváru

Ubytování a lázeňské pobyty - Lázně Sárvar

Hotel Park Inn****, Sárvar

Hotel Park Inn****, Sárvar

Komfortní 4* hotel je situován přímo u termálních lázní. Hotel je obklopen jezery a lesy, vzdálenost od centra městečka Sarvár je zhruba 15 minut chůze.
Cena od: 2490 Kč

Zobrazit další informace