Hevíz - termální lázně

Hevíz

Lázně Hevíz (5 tis. obyvatel) jsou jedny z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku. Leží v údolí vzdáleném 6 kilometrů od Keszthely v jihozápadním cípu Balatonu. Návštěvníci Hevízu jsou okouzleni jeho krásou, jedinečnou atmosférou a také přírodním divem - přírodním jezerem s termální vodou o rozloze 4,4 ha. V létě dosahuje teplota vody 33-35 °C, v zimě je (dle klimatických podmínek) o poznání nižší (26-28 °C).

Hevíz

Léčivé účinky termální vody využívali už staří Římané, ale první lázně byly postaveny až v roce 1795. Voda, obohacená vápníkem, magnesiem, sodíkem, chloridem, hydrogenkarbonátem a jinými látkami, je vhodná k léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatizmu, zastaralých degenerativních onemocnění páteře, kloubů a kostí (tenisový loket), osteoporózy, Bechtěrevové nemoci, poúrazových a pooperačních ortopedických stavů. Nedoporučuje se při srdečních, infekčních, nádorových onemocněních a plicním astmatu. Z těchto důvodů doporučujeme předem vyšetření u lékaře. V případě nepříznivého počasí mohou návštěvníci využít v revmatologických a rehabilitačních lázních 5 krytých bazénů s podvodními tryskami s termální vodou a jeden bazén s obyčejnou vodou.
Právě díky termálovému jezeru patří Hevíz mezi nejvyhledávanější a největší lázeňská střediska nejen v Maďarsku, ale v celé Evropě.
Vzdálenost Praha - Hevíz: 520 km

Lázeňské pobyty v Hevízu

Ubytování a lázeňské pobyty - Lázně Hevíz

Hotel Panoráma***, Hevíz

Hotel Panoráma***, Hevíz

Hotel Panorama se nachází v centru Hevízu, 100 m od termálního jezera. Zároveň je spojen vytápěnou chodbou s léčebným bazénem, který je v léčebném centru Szt.
Cena od: 1150 Kč

Zobrazit další informace
 

Apartmánový dům Centrum, Hevíz

Apartmánový dům Centrum, Hevíz

Návštěvníci Hevízu vyhledávají především světoznámé jezero s termální vodou, která přitéká z pramenné jeskyně, nacházející se při jeho dně. Termální jezero Hévíz je největší přírodní, biologicky-aktivní termální jezero na světě.
Cena od: 890 Kč

Zobrazit další informace