Bükfürdö - termální lázně

Bükfürdö

Lázně Bük jsou nejmladším lázeňským centrem Maďarska, ležícím v blízkosti rakouských hranic (cca 345 km od Prahy), v nadmořské výšce 150 m. V roce 1920 zde byly provedeny první zkušební ropné vrty, na které se navázalo v 50.-tých létech. V r. 1957 se však podařilo navrtat mohutný termální pramen, který vedl ke vzniku termálních lázní: v r. 1963 se otevřel první termální bazén, v sedmdesátých letech pak město obdrželo statut lázeňského města.

Termální komplex Bükfürdö se nachází 2 km od centra obce Bük a je dnes snad nejdynamičtěji se rozvíjejícími lázněmi v Maďarsku. Dnešní Bük má charakter velkého lázeňského parku o rozloze cca 13 ha, ve kterém najdete celkem 26 venkovních a krytých bazénů, množství sportovních příležitostí (tenis, golf) společně s bohatou nabídkou restaurací, pivnic a obchodů. Zdejší termální voda je vhodná pro léčení poruch pohybového ústrojí, pro poúrazovou terapii ale i pro léčení nemocí páteře. V případech překyselení žaludku či zažívacích potížích je místní termální voda doporučována i jako pitná kůra. Areál lázní Bükfürdö je doplněn řadou dalších terapií zaměřených na relaxaci či rehabilitaci.

Lázeňské pobyty v Bükfürdö

Ubytování a lázeňské pobyty - Lázně Bük

Apartmán hotel, Termální lázně Bük

Apartmán hotel, Termální lázně Bük

Zázračné léčivé vody v Bükfürdő, které všechny získaly kvalifikaci léčivé vody, pronikají na povrch ze 4 pramenů.

Rozsáhlý areál léčebných lázní Bük nabízí klientům soustavu termálních a zážitkových bazénů - venkovních, polokrytých i&
Cena od: 580 Kč

Zobrazit další informace
 

Hotel Répce, Termální lázně Bük

Hotel Répce, Termální lázně Bük

Hotel Répce je situován v klidné části lázeňské čtvrti. Z hotelu lze přejít rovnou do areálu léčebných lázní krytou spojovací chodbou.
Hotel je vybaven restaurací, barem, soláriem, jsou zde poskytovány služby kadeřníka, kosmetiky, pedikúry, m
Cena od: 1490 Kč

Zobrazit další informace
 

Hotel Répce GOLD, Termální lázně Bük

Hotel Répce GOLD, Termální lázně Bük

Hotel Répce GOLD poskytuje komfortní ubytování. Nachází se v  sousedství  hotelu Répce.
V hotelu je posilovna, animační programy, salon pro hraní karet.
Cena od: 1750 Kč

Zobrazit další informace