Oblíbené lázeňské procedury

Hitem posledních let jsou relaxační lázeňské pobyty. Tyto krátkodobé pobyty jsou zaměřeny především na odpočinek, psychické uvolnění a tzv. "dobití" energie. Tomu jsou přizpůsobeny i některé netradiční lázeňské procedury, které lázeňská zařízení nabízejí.


Medová masáž
Jedná se o detoxikační masáž. Za pomoci včelího medu masér z vašeho těla vytáhne pro organismus nezdravé usazeniny neboli toxiny. Ty se do těla dostanou s léky, jídlem nebo prostě jen díky hektickému způsobu života v zaprášeném městě. Toxiny se mohou podílet na vzniku nejrůznějších onemocnění. Od dlouhodobé únavy až po problémy s trávením. Toxiny po masáži poznáte jednoduše, přemění totiž zlatavou barvu medu na šedou až černou.

Čokoládová masáž
K čokoládové masáži se používá speciálně upravená kosmetická čokoláda, která má díky obsahu antioxidantů masírovanému zlepšit náladu, zbavit ho stresu, zklidnit ho a dopřát mu maximální možnou relaxaci. Přispívá ke zlepšení kvality pokožky a k uvolnění unavených svalů.

Masáž lávovými kameny
Nejde o ledajaké kamínky, ale o lávové kameny s průměrem zhruba pět centimetrů. Ty dokážou hromadit teplo a uvolnit anionty kovů, což pomáhá rozproudit energii v těle a odstraňuje napětí. Protože masáž stimuluje lymfatický systém, neměli by ji bez svolení lékaře podstupovat onkologicky nemocní pacienti.

Ovocná koupel
Tento druh koupele by měl dotyčného hlavně osvěžit a pomoci mu zregenerovat a vyživit pleť. Léčivému procesu napomáhá vysoká koncentrace vitaminů (z jablek, rybízu, citronu či třeba pomeranče). S jejich pomocí můžete zahnat únavu.

Pivní lázeň
Jde o koupel v roztoku z vody a několika litrů piva. Voda v koupeli dosahuje teploty okolo 35 stupňů Celsia a pacient v ní leží dvacet až pětadvacet minut. Pivo, respektive v něm obsažený chmel, působí velmi blahodárně na lidskou pokožku a zlepšuje prokrvení organismu.

Bylinná koupel
Do koupele se přidává směs bylinek, mezi něž patří například máta, rozmarýna či chmel, který tlumí napětí ve svalech a zmenšuje bolest zad. Masážní roztoky s eukalyptem zklidňují pokožku.

Uhličitá koupel
Během procedury ležíte ve vaně naplněné teplou vodou, která má asi 36 stupňů Celsia. Voda je sycená plynným kysličníkem uhličitým. Koupel stimuluje činnost srdce a působí blahodárně na unavené svaly a klouby.

Bahenní zábal
Bahno z Mrtvého moře obsahuje minerály a stopové prvky, jež nikde jinde nenajdete. Tyto látky se využívají při léčbě kožních nemocí, jako je lupénka nebo ekzém. Teplo při zábalu navíc dokáže zklidnit organismus a zmírnit bolest při zánětu šlach nebo svalové únavě.

Parafínový zábal rukou
Prohřeje ruce i kůstky prstů, vypne pokožku rukou. Masérka ruce namočí do teplého parafínu a zabalí je. Po patnácti minutách parafín vychladne, masérka jej sloupne a ruce promasíruje. Tento druh zábalu mohou absolvovat jen lidé se zdravou pokožkou na rukou.